خرید و فروش برنج شیرودی

خرید و فروش برنج شیرودی، در بازار برنج طرفداران بسیاری دارد در این بین سودجویانی نیز از این شرایط برای به دست آوردن سود بیش تر استفاده می کنند.
خرید و فروش برنج شیرودی، معمولا به دلیل راحتی و کیفیت خوبی که دارد بیش ترین تولید را دارد و همین موضوع باعث شده است قیمت ارزان تری داشته باشد. در اکثر کشورهایی که از نظر فناوری در حال رشد و پیشرفت هستند، برای نگهداری محصولاتی که باید در انبار نگهداری شوند توجهی برای ساختن انبار مورد نیاز آن ها نشده است. در این کشورها به دلیل نبود انبار برای نگهداری مواد کشاورزی از محیط های غیر بهداشتی استفاده می شود. معمولا در این کشورها برای ساخت انبار همه چیز مهیا و آماده است و امکان ساخت انبار وجود دارد اما متاسفانه انبارهای مدرن که شرایط دفع آفات محصولاتی مانند برنج را دارند وجود ندارد.

برای این که رطوبت داخل انبار نفوذ نکند باید از عایق هایی استفاده کرد که از رطوبت جلوگیری می کنند. از عواملی که باعث ایجاد رطوبت می شود وجود آب های زیرزمینی است. اگر در زمان ساخت انبار به این موضوع توجه نشود باعث می شود که کف و دیواره های انبار از رطوبت خیس شوند. پس اولین مورد در ساخت انبار این است که آن را در منطقه ای که زمین رطوبت دارد ساخته نشود. اگر شرایط به گونه ای بود که حتما باید در این مناطق انبار ساخته شود می توان قبل از هرگونه اقدام روی زمین زهکشی انجام داد. یکی دیگر از عوامل مهم گرما می باشد اگر گرمای داخل انبارها مناسب نباشد و کم یا زیاد باشد سبب آسیب به محصولات می شود.

شلتوک برنج را به دو روش می توان نگهداری کرد یکی از روش ها این است که آن را به صورت توده هایی درست کرد و یا می توان در کیسه هایی نگه داشت. اگر از کیسه استفاده شود بهتر است زیرا مزایای فراوانی دارد از جمله این که حمل آن آسانتر و سریع تر انجام می گیرد و به آسانی و بی دردسر می توان آن ها را از یکدیگر جدا کرد. اگر بخواهید شلتوک را بدون کیسه نگهداری کنید باید آن ها را جمع آوری کرده و به صورت توده هایی در انبار نگه داری کرد.

این نوع انبارها باید یکسری امکاناتی داشته باشند از جمله این که دارای سیستم تهویه و هوادهی باشند، همچنین سیستمی برای اندازه گیری میزان دما و گرما و سرما و رطوبت داشته باشند. بهتر است انبار را در ارتفاع مناسبی بسازید و در ساخت آن از پنجره هایی نیز در صورت امکان استفاده نمایید تا بتواند هوا را تهویه کند. هم چنین در ساخت آن باید ازمواد مقاومی استفاده شود تا از ورود آفت ها و موجودات موزی جلوگیری کند.

مدیر کل
ارسال دیدگاه