فروش برنج ایرانی شیرودی

فروش برنج ایرانی شیرودی

فروش برنج ایرانی شیرودی به عنوان محصولی که با هدف پربار بودن اصلاح ژنتیکی شد در شمال کشور بر روی آن مطالعه شد. همین مطالعه بر روی برنج فجر نیز صورت گرفت تا علاوه بر این که محصولی به بازار برنج عرضه شود که کیفیت لازم را داشته باشد، بتوان از آن در هنگام کشت برداشت بیشتری هم کرد. فروش برنج ایرانی شیرودی جزو محصولاتی است که اصلاح ژنتیکی شده است. شباهت برنج شیرودی به برنج فجر و طارم هاشمی باعث شده است که برخی از سودجویان برنج شیرودی را به جای برنج طارم یا فجر بفروشند. ایزی خرید تضمین کیفیت و اصالت محصول را برای خریداران تضمین می کند.

برنج در کجا کشت می شود؟
برنج تقریبا در هر منطقه ای با آب و هوای مختلف رشد می کند. از آب و هوای مرطوب تا بیابان های خشک در سرتاسر دنیا. جالب است بدانید که این تنوع در کشت را با مثالی از دو کشور آرکان میانمار، که میزان بارندگی سالانه به بیش از 5100 میلی متر می رسد، تا عربستان سعودی که میزان بارش سالانه که زیر 100 میلی متر است رشد می کند. میانگین دما نیز برای فصل های مختلف در کشورهای مختلف مانند پاکستان 33 درجه، در اوتارو ژاپن 17 درجه می باشد که این دما برای فصل کشت است.
همچنین برنج به تابش مستقیم خورشید جهت کشت نیاز دارد که پتانسیل رشد از 25 درصد و در برخی مناطق مانند تایلند و ایالات آسام هند تقریبا تا 95 درصد از این ویژگی را برخوردارند.

کشت برنج در ایران
کشت برنج در ایران نیز همانند مثال هایی که در بالا زده شد در مناطقی با آب و هوای متنوع رشد می کند. در شمال کشور، بسیاری از شهر های شمالی ما مانند، گیلان، رشت، مازندران، لاهیجان و بسیاری دیگر از شهر های شمالی در آب و هوایی مرطوب اقدام به کشت برنج هایی با کیفیت بسیار بی نظیر مانند، برنج هاشمی، برنج طارم، برنج فجرو برنج شیرودی می شود. در جنوب کشور نیز با آب و هوای گرم و مرطوب برنج عنبر بود کشت می شود. در سال های اخیر در کشور ما به دلیل کم آبی و کاهش میزان خرید برنج ایرانی درجه یک به دلیل کاهش قدرت خرید مردم کشت برنج کاهش و قیمت آن نیز افزایش پیدا کرده است.

ez_kharid
ارسال دیدگاه