فروش برنج ایرانی طارم رمضانی

فروش برنج ایرانی طارم رمضانی

فروش برنج ایرانی طارم رمضانی به دلیل مرقوبیت زیاد و باردهی بیشتر که آن را جزو محصولات پر بازده می آورند جایگزین خوبی برای برنج هاشمی است که یکی قیمت آن بالاتر است.
فروش برنج ایرانی طارم رمضانی مانند برنج های فجرو شیرودی از آن دسته از محصولاتی است که بسیاری برای کسانی که توانایی خرید برنج هاشمی را ندارند مناسب است. البته باید گفت که تفاوت برنج های ایرانی خیلی زیاد نیست که بتوانید آن را با برنج های خارجی مقایسه کنید اما می تواند اخلافی از 3 هزار تا 5 هزار تومان داشته باشند.

تاریخچه پیدایش برنج

شاید جالب باشد که بدانید منشا پیدایش برنج هنوز مسئله ای است که به صورت دقیق کشف نشده است. اما منشا برنج در آسیا را از جنوب چین تا گنگ در جنوب و جنوب شرقی آسیا دانست. از جمله می توان در شمال هند، ایراوادی برمه، ویتنام و یانگ تسه چین منشاء گرفته است. بر اساس شواهدی که از برنج وحشی و شواهد وجود گلوم برنج در خاک رس در شهر سوخته از اواخر دوره نوسنگی به دست آمده فعلا نتیجه بر آن شده است که برنج از جنوب چین منشاء گرفته باشد. برخی از دانشمندان ژاپنی نیز اظهار داشته اند که برنج ممکن است از بخش جنوب و جنوب شرقی آسیا مانند هند، چین، تایلند و اندونزی منشاء گرفته باشد.

جالب است بدانید که آزمایش های حرارتی کربن 14 خرده های سفال در تایلند نشان می دهد که قدمت برنج به حدود 4000 سال قبل از میلاد می رسد. در بخشی از هند نیز همین آزمایش ها به 4500 تا 6500 سال قبل بر می گردد. آزمایش هایی مشابه در تایلند و چین نیز نتایجی مشابه را نشان می دهند.

اعتقاد بر این بود که گسترش اولیه برنج از جنوب چین یا شمال ویتنام به فیلیپین در حدود 2000 سال قبل از میلاد مسیح و سپس به اندونزی در حدود 1599 سال قبل بر می گردد. فرآیند و روش های کاشت برنج نیز احتمالا از دلتای یانگ تسه چین شروع شده و به سمت ژاپن حرکت کرده. قدمت ژاپن از همه این کشور ها کمتر است که به حدود 300 تا 400 سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد. در سریلانکا به حدود هزار سال قبل از میلاد برنج کشت می شد.

ez_kharid
ارسال دیدگاه